Wyświetlacz, który dostosowuje temperaturę barw do warunków panujących w otoczeniu, aparat przedni z obiektywem ultraszerokokątnym i tryb Split View, który pozwala na korzystanie z wielu aplikacji w tym samym czasie – oto zaledwie kilka nowości, które wkroczyły do sektora edukacji tej jesieni.

Z myślą o tych, którzy popołudniami i wieczorami uczą się i pracują z urządzeniami iPad i iPad mini, marka Apple wprowadziła kolejne zaawansowane funkcje i ulepszenia w obszarze IT. Nowy iPad (9. generacji) jest wyposażony w wyświetlacz Retina o wysokiej rozdzielczości z technologią True Tone, który dostosowuje jego temperaturę barw do warunków panujących w otoczeniu. Komfort widzenia jest szczególnie ważny jesienią i zimą, gdy nie możemy liczyć na odpowiednią ilość naturalnego światła. Uczniowie mogą nagrywać coraz lepsze materiały wideo dzięki aparatowi przedniemu z obiektywem ultraszerokokątnym. Całość to aż 64 GB pamięci na zdjęcia, projekty i aplikacje.
Dzięki pracy w trybie Split View uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z różnych aplikacji w tym samym czasie. Widżety są dostępne w każdym obszarze ekranu początkowego. Nowa funkcja Szybkiej notatki2 pozwala tworzyć notatki w dowolnym miejscu, a pasek kart i zmodyfikowana obsługa rozszerzeń w Safari sprawiają, że praca w przeglądarce internetowej jest prostsza.
Podobne usprawnienia wprowadzono w urządzeniu iPad mini – większy wyświetlacz, krótszy czas wykonywania zadań, nowe aparaty – przedni i tylny, obsługa sieci 5G.

Szkoła chroni dane użytkowników
Apple bardzo dba o bezpieczeństwo danych uczniów, rodziców i nauczycieli, dlatego nie śledzi ich, nie udostępnia ani nie sprzedaje danych. Marka zapewnia bezpieczeństwo za pomocą zaawansowanych narzędzi, m.in.: certyfikaty ISO w zakresie ochrony centrów danych i bezpieczeństwa danych w chmurze, zgodność z RODO, ochrona prywatności uczniów, czyli Student Privacy Pledge.
Aplikacja Zadane do udostępniania materiałów na zajęcia i śledzenia postępów uczniów oferuje teraz kartkówki na zakończenie rozdziałów, pozwalające pedagogom sprawdzać wiedzę uczniów. Z kolei obsługa plików w formacie Common Cartridge pozwala nauczycielom łatwo udostępniać zadane prace innym dydaktykom. Natomiast zdalne dołączanie do zajęć przy użyciu zarządzanego konta Apple ID przydzielonego w portalu Apple School Manager jest teraz możliwe w aplikacji Klasa.

Zarządzanie strukturą IT
Nowe rozwiązania dotyczące uaktualnień oprogramowania pozwalają informatykom wstrzymać instalację nowej wersji systemu operacyjnego i pobrać tylko ważne uaktualnienia zabezpieczeń. Dodatkowo mogą wykorzystać platformę Claris Connect w celu importowania danych szkoły do systemu Apple School Manager. Dzięki udoskonaleniom uczniowie mogą szybciej logować się przy użyciu zarządzanego konta Apple ID. Informatycy mają szersze możliwości konfigurowania dodatkowych ustawień funkcji Wspólny iPad, m.in. automatycznego wylogowania się przy braku aktywności.
